HOORN - Na het enorme succes van de eerste, volledig uitverkochte voorstellingen van ’De Kleine Man’ in december 2010 is de voorstelling in 2011 opnieuw in Het Pakhuis te zien. ’Wie is toch die man, die kleine burgerman?’
Tekstschrijver Jacques van Tol is de legendarische geestelijk vader van vele onvergetelijke Nederlandse liedjes. Onder pseudoniem, of op naam van de uitvoerend artiest, was Van Tol verantwoordelijk voor ontelbare sketches, liedjes en conferences van onder andere Louis Davids, Snip & Snap en Wim Sonneveld. Maar toen kwam de Tweede Wereldoorlog en maakte Van Tol keuzes, die hem de rest van zijn leven zouden achtervolgen.
In de theatervoorstelling ’De Kleine Man’ van Theatergroep Het Gezelschap kijkt Van Tol, een rol van Gerard Venverloo, terug op zijn leven en zijn beslissingen. Regisseur Klaas Visser vertelt in een intieme voorstelling, vol bekende liedjes, het tragische verhaal van de passievolle Jacques van Tol. De miskende man met het grote schrijftalent, dat door velen voor eigen gewin werd misbruikt . De tekst is van Janna de Lathouder en naast Gerard Venverloo en Cor Dol spelen ook Jean Botman en Samir Bashara mee.
Reserveren
’De Kleine Man’ is in 2011 opnieuw te zien op 3, 4 en 5 mei 2011 in Theater Het Pakhuis, Onder de Boompjes 21 te Hoorn. Reserveren is mogelijk via (0229) 26 91 41 en meer informatie is te vinden op www.theatergroephetgezelschap.nl .
Theatergroep Het Gezelschap
Theatergroep Het Gezelschap maakt het professionele theatermakers mogelijk om, met multidisciplinaire teams en Westfriese amateurspelers, voorstellingen te maken. Daarbij streeft HGZ ernaar jaarlijks drie kwalitatief hoogwaardige producties te produceren. De afgelopen seizoenen boekte HGZ o.a. successen met de jongerenvoorstellingen van TRANS!, de locatietrilogie Verkassen en kleinere werkprojecten, waaronder ’De Kleine Man’ ook gerekend wordt.