Rinke van der Feer neemt afscheid van Hoornse Stadsfeesten
17-6-2013
HOORN - Tijdens de vijftiende editie van de Hoornse Stadsfeesten heeft Rinke van der Feer afscheid genomen als voorzitter. Na acht jaar bestuursverantwoordelijkheid, waarvan de laatste 5 jaar als voorzitter, houdt de 68-jarige Hoornaar het voor gezien. Hij draagt het stokje over aan Erik Visser (56) die in de afgelopen maanden heeft meegelopen in de organisatie en inmiddels een goed beeld heeft gekregen van het evenement.
“Ik kijk met ongelooflijk veel genoegen terug op de Hoornse Stadsfeesten,” zegt Rinke. “Na acht jaar is het tijd voor nieuwe impulsen in het bestuur en voor een nieuwe generatie om leiding te geven aan de stadsfeesten. Ik ben blij dat we Erik bereid hebben gevonden zich kandidaat te stellen en de verantwoordelijkheid op zich te nemen. Met zijn kennis en achtergrond ben ik ervan overtuigd dat we de juiste man hebben gevonden.”
Sinds de betrokkenheid van Rinke van der Feer bij de Hoornse Stadsfeesten heeft het evenement flinke stappen voorwaarts gemaakt. Het driedaagse evenement trekt inmiddels ruim 60.000 bezoekers en het aantal podia neemt toe, ook buiten het centrum van de stad. Voor Rinke is de betrokkenheid van de Hoornse Stadsfeesten bij het binnenprogramma in verpleeghuis de Hoge Hop een hoogtepunt.
“Muziek, clowns en zang. Prachtig toch. Ook deze samenwerking heeft tot doel verbinding te maken met de samenleving en de wijk.”
“De Hoornse Stadsfeesten passen perfect bij een stad met zo’n rijke historie,” vindt de aanstaande voorzitter Erik Visser. “De programmering is volledig afgestemd op wat we met het evenement beogen: er is voor ieder wat wils. De stadsfeesten zijn vijftien jaar geleden gestart als een ode aan de mensen die in het centrum wonen en de lusten en lasten dragen van een stad met een regio- en toeristische functie. Uiteraard houden we deze doelstelling in de gaten. Maar we willen ook een podium creëren voor de inwoners buiten het stadscentrum en in de directe omtrek. Ook die moeten Hoorn voelen.”