Hoorn krijgt twee digitale informatieborden

12-1-2013 Hoge tarieven voor cultuur-uitingen

HOORN - Er is zo’n tien jaar aan ’gewerkt’ door verschillende college’s en ambtenaren, meerdere malen vroegen fracties naar de stand van zaken, maar nu komen ze er toch: Welkom-borden bij de entree van onze stad.

In de middenberm van de Provincialeweg, ter hoogte van het Westfries Archief en Hoorn80, verschijnen dit voorjaar twee digitale informatieborden. Tweederde van de oppervlakte is overigens niet digitaal, maar een poster-deel voor reclamedoeleinden. Eenderde deel, bestaande uit drie tekstregels, is bestemd voor aankondigingen.

Willekeur tarieven
Opvallend is dat, in tegenstelling tot de A0-lantaarnpaal-borden, ook voor sommige culturele adverteerders het hoge tarief geldt. Zo betaalt men voor een poster voor een tentoonstelling het hoge tarief, € 400,- per bord per week, terwijl voor een affiche voor een muziekvoorstelling € 250,- wordt berekend. Voor een circus of festival geldt weer het hoge tarief, terwijl ’Evangelische- en wijkorganisaties’ weer het lage tarief krijgen. Welke criteria hier een rol hebben gespeeld is onduidelijk.

Het Hoornse bedrijf Promobase is verantwoordelijk voor de borden. Na een openbare aanbesteding werd dit bedrijf door de gemeente gekozen. In Landgraaf exploiteert het bedrijf vier vergelijkbare informatieborden.

B&W negeert welstand-advies
De commissie voor Monumenten en Welstand heeft voor beide locaties negatief advies gegeven. De commissie is van mening dat bij de voorgestelde locaties sprake is van ernstig belemmering van het uitzicht op de openbare ruimte en het bord daardoor niet voldoet aan de reclamecriteria.

Toch heeft B&W besloten accoord te gaan met de locaties en legt het advies van de commissie naast zich neer. Daarover valt in het verslag van B&W te lezen: ”In het kader van de stadsmarketing heeft de raad in 2009 besloten tot plaatsing van dergelijke borden langs de invalswegen van Hoorn. Voor het type bord zijn destijds door de raad uitgangspunten meegegeven. Deze uitgangspunten hebben geleid tot een overeenkomst met Promobase waarin afspraken zijn gemaakt over het type bord. De gevraagde vergunning is ingediend na aanbesteding. Aanpassing van het type bord is door de bestaande overeenkomst juridisch niet mogelijk. De voorgestelde locaties zijn de meest interessant locaties om de gemeente te profileren door middel van digitale informatieborden. Door reeds bestaande reclameovereenkomsten met andere exploitanten zijn veel locaties niet haalbaar. Daarnaast moet de locatie voldoen aan een aantal voorwaarden. Zo moet er voldoende ruimte zijn om een bord te plaatsen en neemt de zichtbaarheid drastisch af als het verkeer te hard langs het bord rijdt. Vandaar dat het voorstel uitgaat van plaatsing van de borden nabij een kruising. De middenberm geeft genoeg ruimte om de borden te plaatsen en heeft vanwege een veel betere zichtbaarheid de voorkeur boven plaatsing in de zijberm. Het voorstel om af te wijken van het welstandsadvies past binnen de criteria als bepaald in de Welstandsnota 2004.”


Reacties
Reactie: (Patrick)
24-1-2013, 15:29
Hier een reactie uit Landgraaf: Het bord op de grote foto staat op een paar honderd meter afstand van ons huis (toegangsweg richting het bekende Pinkpop terrein). Het staat er na een jaar nog steeds zo bij zoals op de foto: lege reclame-PR en vrijwel nooit informatie. Echte geldverkwisting, geloof me.

Reactie: (Juliette Schouten)
15-1-2013, 14:04
Als je dit soort zaken leest wat mensen weer hebben bedacht, en de tijd die ze erover hebben gedaan, 10 jaar, dan vraag je je toch af of het wel goed gaat met sommige mensen.

Reactie: (niek)
15-1-2013, 13:32
Door de borden de weg niet meer zien! Verbazingwekkend eerst is de politiek bezig met donder en geweld een ledscherm de stad uit te jagen om vervolgens zelf een digi bord te plaatsen bij de ingang van de stad. Nu al loopt het vanaf de A7 en vanaf de westfrisiaweg vast in de spits, dat wordt dus lachen als er straks iemand vol in de ankers gaat omdat ie even wil lezen wat er op het digibord staat! Ik vind het 1. landschapsvervuiling 2.gevalletje geld over de balk. 3.verkeersgevaarlijk