Hoorn heeft gevarieerder winkelaanbod
4-1-2013
HOORN - Het centrum van de stad Haarlem is het met 68 soorten winkels het meest gevarieerde winkelcentrum van Nederland. Maar Hoorn doet het ook niet slecht en staat met 58 soorten winkels in de binnenstad op een 21e plek op de landelijke lijst. Vier jaar geleden stond Hoorn nog slechts op een 43e positie op de lijst van 485 winkelgebieden.
Zo blijkt uit de lijst van meest gevarieerde winkelsteden van Nederland die het Centraal Bureau voor de Statistiek deze week publiceerde. Als het om ’food’ gaat scoort Hoorn niet zo goed met 8 soorten winkels, maar het ’nonfood’-aanbod maakt dat met 50 soorten meer dan goed. In onze provincie scoren alleen Amsterdam (Oude Pijp), Haarlem, Alkmaar, Purmerend en Hilversum beter. Enkhuizen staat pas op een 50e plek van de landelijke lijst. Heerhugowaard op een 140e plek en Medemblik op een 259e positie.
In de laatste vier jaar kwamen er in de top vijftien van meest gevarieerde winkelcentra in het land vooral winkels bij die zijn gespecialiseerd in producten als textiel, beddengoed en huishoudelijke artikelen. Ook groenteboeren en natuurvoedingswinkels deden het goed. Sinds 2008 zijn met name winkels in watersportartikelen, witgoed en verf relatief vaak opgedoekt.
Reactie: (Yvon)
5-1-2013, 23:13
Heb ik dan wat gemist kleding winkels zat ja in Hoorn maar dat koop ik niet elke week zou ook gewoon eens een marskramer zien of een fatsoenlijke supermarkt in de stad een Mac Donalds zou ook heerlijk zijn
Reactie: (Dirck de Vriez)
4-1-2013, 21:02
En zonder koffie shop want anders hadden we er 59 gehad!