OPEN BRIEF OVER VEILIGHEID AAN BURGEMEESTER HOORN
27-10-2010 Burgemeester: ”het gaat de goede kant op”
Beste Onno,
We weten dat je HoornGids leest, dus we kunnen ons zo tot je richten. Onno, we maken ons zorgen en juist de wijze waarop jij ook nu weer reageert op toenemend geweld in onze stad, baart ons zorgen. Dat “Gaat u gerust maar slapen”-toontje bevalt ons niet. Dat “Er is in Hoorn niets aan de hand”-riedeltje klopt volgens ons niet. Voor “oogjes dicht, snaveltjes toe” gaan we wel naar het museum. Wij willen gewoon een veiliger stad Hoorn!
De lijstjes van Hoorn
Op het stadhuis van Hoorn zijn ze dol op cijfertjes en met name lijstjes. Vol trots paraderen wethouders en burgemeester met overzichtjes door de stad. Ze worden in beleidsnota’s en persberichten geplaatst dat het een lust is. Bezuinigingen? Begroting? Alsof het al Sinterklaas is worden de Lijstjes tevoorschijn gehaald. Geen wensenlijst, nee keiharde cijfers die volgens het stadhuis altijd kloppen en dus betrouwbaar zijn. Waar beleid op gebaseerd wordt. Als de gemiddelde inwoner van onze stad ’s avonds de voordeur niet meer durft open te doen, melden onze dames en heren wel dat Hoorn op nummer 7 staat van de “Stad waar je het veiligst de voordeur open kan doen-lijst”. En staat onze stad op nummer 4 van de “Stad met minst overvallen Pizzabezorgers-lijst”. En 1 op de ”Stad waar nooit een telefoon wordt gejat-lijst”. En volgens ons College staan we ook in de Top 10 van de lijsten met Meeste Evenementen, Beste Winkelstad, Meeste Groen, Mooiste Binnenstad, Meeste Inspraak, Eerlijkste Burgers, Kleinste aantal Wethouders per Inwoner, Snelst Twitterende Raadsleden, Mooiste Bioscopen, Coolste Discotheken, Sympathiekste Stadstoezichthouders, Meeste Boeven Vangende Politie etc. Je bedenkt het en Hoorn staat in de Top 10!
Alleen als bijvoorbeeld RTL4 komt met de lijst waaruit blijkt dat Hoorn slecht scoort wat Jeugdoverlast betreft, dan klopt het lijstje volgens B&W niet. Nee, alleen leuke lijstjes gelden... Binnenkort komt ons gemeentebestuur met cijfertjes naar buiten waaruit blijkt dat onze jongerenwerkers de ’meeste contacten met jongeren’ hebben van heel ons land! En RTL4 had de cijfers helemaal verkeerd uitgelegd. Het gaat goed en er is bijna geen jeugdoverlast... En volgens het aanstaande lijstje van Nieuwe Steen 1 daalt het geweld in Hoorn. Geloof het of niet, eeecht waar. Terwijl zelfs de politie toegeeft dat het aantal straatovervallen verdubbelt is.
Raadslid moet rennen voor haar leven
Vorige week kaartte de fractie VOCHoorn de Jeugdoverlast-kwestie en criminaliteit in het algemeen aan in een brief met officiële vragen aan B&W. En afgelopen weekend werd de fractievoorzitter van deze partij nog bijna gelynched toen zij een foto maakte van twee vechtende groepen jongeren voor onze schouwburg. Zie haar verslag op deze site. Deze column werd ook gelezen door Onno, onze burgemeester, die haar netjes belde om te vragen of het goed ging. Hij beloofde haar ook om meer met de burgers te communiceren over de onrust die er heerst nadat de stad de laatste tijd veel met geweld is geconfronteerd. Maar wat doet onze Onno? Hij roept morgen in ons Dagblad voor West-Friesland dat het allemaal erg meevalt en dat het juist de goede kant opgaat:
,,Als het om veiligheid in Hoorn gaat, moeten we elkaar niet de put in praten. Er wordt alles aan gedaan om Hoorn veiliger te maken en dat gaat ook de goede kant op.’’ Waar het gaat om straatroven roept burgemeester Onno van Veldhuizen op tot ’burgerlijke moed’. (NHD)
Tja, makkelijk praten, Onno. Dus wij moeten als moedige burger in ons uppie gewapende overvallers gaan achtervolgen en aanhouden? Terwijl een Stadstoezichter bij het minste of geringste 4 collega’s ter assistentie oproept met zijn mobilofoon. Terwijl onze regio ’s nachts over maar liefst 2 politieauto’s beschikt. Terwijl soms tientallen agenten tegelijkertijd controleren op snelheidsovertredingen en fietslampjes moeten wij, ’moedige burgers’, boeven gaan vangen? Ammehoela! Om het maar heel duidelijk te zeggen. We zetten misschien wel een knuppel achter onze voordeur of nemen een hond met grote tanden, maar het lijkt ons niet verantwoord om achter gewapend gajes aan te gaan. Wel bellen we 112, ook als de politie niet Twittert, maar dan moeten die ook op tijd komen.
Ga om de tafel met korpschef Ans Rietstra
Laat de politie eerder en vaker ter plekke zijn. Als de politie bij overvallen en dergelijke net zo snel ter plekke zou zijn als de brandweer bij brandmeldingen, dan zou het al veel beter zijn! Laat burgers na een overval of andere geweld direct aangifte doen en niet na enkele dagen na het maken van een afspraak! Als ’baas’ van onze politie kunt en moet u eisen stellen. Onno, ga om de tafel met onze korpschef Ans Rietstra en eis namens ons dat er meer agenten in Hoornse straten komen! En vraag of haar voorlichters al het nieuws melden. Dus ook die tientallen kapotgeprikte autobanden afgelopen weekend in de Risdam, die vechtpartij van twee groepen jongeren, die met stenen bekogelde auto’s in de parkeergarage van de schouwburg, etc. En zeg niet dat het beter gaat want meerdere malen per week worden we nu al met onze neus op de feiten gedrukt. Onno, wees onze burgervader en maak Hoorn, samen met ons en anderen, veiliger!
We willen een veilig Hoorn. In ons eigen huis. In tunnels. In parken. Op de pizzakoerierbrommer. In het café. In de winkel. Bij de geldautomaat. In het winkelcentrum. Op straat. Bij de bank.
Hans Stuijfbergen
Reactie: (Mickel)
6-11-2010, 07:36
Hans,
Prima open brief! Jouw brief verwoordt ook mijn gevoelens. Dank hiervoor. Goed gedaan!
Reactie: (dj tjerk)
30-10-2010, 05:55
beste mensen,
laat onno nu zijn kwaliteiten bewijsen.
hij moet optreden in hoorn,niet al die politiemensen bonnen schrijven...niet de makkelijke weg,nu optreden tegen geweld,laat nu maar zien wie je bent...tijd lang aan de zijlijn gestaannu vraagt het hoornse publiek om stappen. kom op doe je best,laat je zien,laat je gelden... en anders ook voor jouw... mooie praatjes,maar geen daden....
Reactie: (Wally Ooms)
29-10-2010, 11:11
@Onno van Veldhuizen
Zojuist op RTVNH het interview gehoord met Henk Hansen van de ondernemingsvereniging Ondernemers Stad Hoorn, alsmede met Hans Stuijfbergen. Burgemeester Onno van Veldhuizen wordt meermaals genoemd en naast de eerder gehoorde sussende woorden van onze beschermheer heb ik niets mogen vernemen over het ondernemen van actie.
Heer Van Veldhuizen: uw ambities liggen in Europa of in ieder geval buiten Hoorn. Maar zolang u bent aangesteld als burgemeester van Hoorn op grond waarvan u uw salaris krijgt uitbetaald, mag toch op zn minst verwacht worden dat u leiding geeft aan de politie en andere taken serieus ter hand gaat nemen. Uw taak beperkt zich niet tot het leiden van een vergadering, u heeft de leiding over een gemeente, waar behoorlijk wat mis gaat en wat door u stelselmatig wordt ontkend.
Even stoppen nu met die sussende woorden. Nu eerst en vooral de problemen te lijf. Geen woorden maar daden.
Wat mij betreft heeft u de gele kaart.
Reactie: (tinie mulder)
29-10-2010, 10:39
Beste Hans, hoorde je vanmorgen op Rtvnh, was een prima verhaal. Je hebt goed uitgelegd hoe het met vandalisme en criminaliteit sinds januari gesteld is.Dat onveiligheid een gevoel is, is niet zo, er gaat bijna geen nacht voorbij zonder dat er ramen worden ingegooid,er vernielingen plaats vinden, burgers worden bedreigd en
in elkaar worden geslagen. Aangifte doen is moeilijk, eerst een afspraak maken en als men eindelijk mag komen wordt direct gezegd: "waarschijnlijk gebeurd er niets met uw aangifte". Het kost wel ongeveer 2 uur aan de aangever en aan diegene die de aangifte opneemt. Resultaat; men doet 1 of 2 maal aangifte en als daar niets mee gebeurd, bedenkt men zich wel 2 maal om de gang naar het politie bureau te maken. Ook de tijd van de burger is kostbaar.
Reactie: (Frits)
28-10-2010, 22:38
En in Heerhugowaard deden cameras (op verzoek gemeente) hun werk:
Camera’s niet meer nodig
heerhugowaard -
Camerabewaking is voorlopig even van de baan in het stadshart van Heerhugowaard. Dat kan volgens het college de conclusie zijn nu het contract is verlengd met de bewakingsdienst die het gebied in de gaten houdt.
Volgens wethouder Gretha Baijards, die namens het college met de pers sprak, voldoet de bewaking goed. ,,Misschien dat we nog eens naar camera’s kijken als het horecaplein klaar is, maar voorlopig doen we het met de mobiele surveillance.’’
Die surveillance werd ingesteld nadat de gemeente nul op het rekest kreeg van justitie toen zij camera’s wilde gaan ophangen. Justitie wees namelijk naar de wet en stelde dat er alleen camerabewaking kan worden ingevoerd als het middel in verhouding staat tot de veiligheidssituatie.
De gemeente vond camera’s nu juist nodig als preventief middel. ,,Moeten er dan eerst slachtoffers vallen?’’, vroeg ook de gemeenteraad
Justitie hield echter voet bij stuk en zei dat een veiligheidsanalyse had uitgewezen dat de risico’s op ernstige ongeregeldheden klein zijn.
Het schoot de gemeente met de burgemeester voorop in het verkeerde keelgat (’iedereen maakt met z’n mobieltje beelden op straat die de politie maar wat graag wil hebben’), maar Heerhugowaard moest zich er wel bij neerleggen en huurde uit arren moede beveiligers in.
En die blijken nu hun werk zo goed te doen dat het college heeft besloten om het contract te verlengen. De overeenkomst gold tot en met september en is nu geprolongeerd tot en met maart.
Eerder roemde burgemeester Han ter Heegde het optreden van de surveillanten al. ,,Het werkt wel erg goed en dat vindt de politie ook.’’
Toen was de wens voor een camerasysteem al omgeslagen een twijfel of dat nog nodig was. Nu zegt wethouder Baijards dat ze van de baan zijn.
Reactie: (Frits)
28-10-2010, 22:33
Dit doet de politie in Zaandam:
Complete wijken afgesloten
zaandam -
De politie sluit de komende week complete wijken af. En er zal in die wijken niet alleen in uniform worden gesurveilleerd, maar ook in burger. De gerichte actie tegen autokrakers vindt plaats in het kader van Saenforce, een initiatief van de politie met als doel het terugbrengen van de criminaliteit.
Er wordt volgende week niet alleen intensief jacht gemaakt op autokrakers, ook zijn er extra alcohol-, taxi- en verlichtingscontroles, worden vooral jeugdige bromfietsers gecontroleerd, krijgen veelplegers extra bezoek en worden hangplekken waar jongeren samenscholen bezocht. Daarnaast worden hennepplantages gerooid en worden mensen van het bed gelicht, die nog boetes hebben openstaan.
Het is de tweede keer dat Raoul Tersteeg en Hakan Semyurek de actieweek met de naam Saenforce organiseren. Wegens succes geprolongeerd, zeggen zij. ,,We zijn tevreden over de resultaten, die we in maart hebben behaald. Ook het merendeel van de acties was geslaagd. We hebben na de evaluatie slechts wat kleine wijzigingen doorgevoerd.’’
Iets voor Hoorn???
Reactie: (Poll Wideck)
28-10-2010, 16:50
Onze vorige burgemeester (Jansen)was een tuinkabouter en de huidige is heel goed in het imiteren van de struisvogel!
Reactie: (piet)
28-10-2010, 15:03
beste Hans jij verwoord wat wij bedoelen gelukkig toch nog een die het begrijpt
als iedereen eens zou melden op de Hoorngids dat wat ze horen wat er in Hoorn gebeurd wat een hoop mensen wel weten maar wat niet gemeld word in de krant of hoorngids als de burgervader dat eens zou lezen dan zouden zijn ogen wel open gaan met de woorden van het valt wel mee
ik zou me als burgemeester flink schamen als ik dat zou roepen terwijl de stad om actie roept ik woon al 30 jaar in Hoorn maar de laatste tijd is het echt een drama in Hoorn
hebben jullie weleens gezien als er een risico wedstrijd in Hoorn word verwacht wat een agenten er rondom en bij het voetbalveld staan nou stuur die eens lekker allemaal de wijken in op fietsen of lopend
Reactie: (nomen nescio)
28-10-2010, 14:32
@k-rel: De ID-kaart heeft idd niets met dit item te maken, maar ik kan je wel laten weten waarom je nog moet betalen;
het is een uitspraak van een rechter in Roermond(L). Daartegen is beroep bij een hogere rechter aangetekend en zo lang dat nog niet is afgehandeld, blijft de zaak zoals het is. Pas als het vonnis in hoogste instantie bevestigd is, mag je ervan uitgaan dat de ID-kaart gratis wordt.
Reactie: (k-rel)
28-10-2010, 13:52
Nof even een opm. en heeft er niet veel mee te maken behalve dat men maling aan de burgers heeft.
De rechter heeft besloten dat er niet meer voor een id kaart betaald mag worden, wat doen de gemeenten: ze hebben maling aan de uitspraak van de rechter en vragen er nog gewoon geld voor. Aan de rechtelijke macht hebben ze al maling, dus wie zijn wij dan eigenlijk ?
Reactie: (Koekie)
28-10-2010, 12:36
Helemaal uit het hart gegrepen, ik had het niet beter kunnen verwoorden, met dank aan Hans Stuijfbergen.
Reactie: (nomen nescio)
28-10-2010, 11:38
Amerikaanse politiewagens: "We serve and protect"
Nederlandse politiewagens: "Waakzaam en dienstbaar"
Wat zou nou dé kreet moeten zijn? Wie het weet mag het zeggen.
Reactie: (Wally Ooms)
28-10-2010, 10:38
@Onno van Veldhuizen
Ja, daar heeft Derek the Fox wel een punt met betrekking tot het vervolg op die zogeheten alertheid, zaken melden en foto’s nemen. Joke van der Meij kon nog rekenen op een begripvol telefoontje van de kant van de burgemeester, maar dat zal niet opgaan voor iedere bewoner, die geconfronteerd wordt met bedreigingen e.d. Niet dat je daar veel aan hebt, want na zo’n begripvol telefoontje gaat het al dan niet bedreigde leven gewoon weer verder.
We kunnen gewoon maar beter dit soort zaken overlaten aan actief opererende politie, die als hoogste prioriteit moet hebben om de veiligheid van alle bewoners te beschermen. Waarbij de politie moet kunnen rekenen op de steun van de bevolking. Maar dan moet je wel op die politie kunnen rekenen.
En daar, heer Van Veldhuizen, komt u om de hoek kijken. Het is uw politie. Die wordt door u aangestuurd. Het broeinest in de Grote Waal en in mindere mate ook elders zullen aangepakt moeten worden. Op welke manier dan ook. En alles en iedereen, dat onderdeel uitmaakt van politiek Hoorn moet daaraan meehelpen.
Effe geen tijd voor die vaak van kinderachtigheid overlopende Twitterflauwekul.
Reactie: (Derek the Fox)
28-10-2010, 10:15
Burgerlijke moed is volgens de burgemeester van Hoorn in het NHD:
" ... alert te zijn , zaken te melden, fotos te maken en dergelijke".
Dus niet wegrennen zoals mevr. van der Meij deed toen zij werd uitgemaakt voor kankerhoer en thuis gaan zitten bibberen.
Er is inderdaad moed voor nodig is om informatie aan de politie door te geven; toen Wally Ooms aankondigde de weinige informatie- over de overval met vuurwapen in de Huesmolen- die hij had door te geven aan de politie, werd er vrijwel meteen een dreigbericht geplaats ( met termen als kk ik weet wie je bent en je houdt je bek!).
Reactie: (Frnk)
28-10-2010, 09:39
Waarom horen wij nooit iets van korpschef Ans? Zij is (operationeel)verantwoordelijk voor het goed functioneren van het politiekorps en o.a. de veiligheid van de burgers. Kennelijk is zij van mening dat het allemaal prima gaat, in ieder geval trekt ze niet aan de bel. Het kan n.l. ook andersom, korpschef meldt zich bij burgemeester.
Reactie: (annie)
28-10-2010, 09:38
Deze brief had niet nodig moeten zijn maar helaas In Hoorn is men inderdaad gek op regeltjes en statistieken. Dat wreekt zich. Het bekende verschil tussen theorie en praktijk......Zucht...zucht.. zucht.
Reactie: (Jan Koelemeij)
28-10-2010, 09:03
@Qwartje
Dat is precies het probleem: de politie weet wie het zijn, maar ze kunnen (mogen) vaak niet optreden.
Al die jochies (want dat zijn het, het zijn (nog) geen echte criminelen) moeten een keer flink aangepakt worden.
Nu liggen ze dubbel van het lachen als er weer een politicus opstaat en zegt dat er wat moet gebeuren.
Ik zou zeggen: geen woorden, maar daden!
Reactie: (Johan)
28-10-2010, 08:43
Misschien moet men niet met acht mensen achterlichten van fietsen gaan controleren, of niet op het Keern gaan controleren op autos die drie kilometer te hard gaan.Over prioriteiten gesproken.
En meneer de burgemeester, misschien moet u net als uw partijgenoot, de heer Pechtold, eens van die hoge stoel afkomen en luisteren naar het gewone volk. En ik bedoel het gewone volk wat de problemen in Hoorn elke dag meemaakt.
Reactie: (Pietertje)
28-10-2010, 06:17
Jammer dat de blinde zieltjes het afschuiven op de politie terwijl zijn alleen de uitvoerders zijn van de belachelijke wet.
Ik zou zeggen, loop eens met ze mee en zie tegen welke obstakels ze aanlopen als men er moet zijn voor de burger: zielige regeltjes en bezuiniggingen.
Er is gewoon te weinig politie in Hoorn, en niet alleen in de avond of weekenden wat word gesuggereerd. En dat word opgelost door aspiranten(politie in opleiding) in te schakelen. Laat deze laatste zich met andere dingen bezig houden dan de zoveelste irritante voertuigcontrolefuik op te zetten om je bandjes en de verlichting te gaan controleren. Laat deze op straat surveilleren, daar heeft de burger meer aan.
Reactie: (Daniel)
28-10-2010, 06:13
Eigen rechter, eigen rechter!! Knokploeg, buurtwacht, bezetting van het gemeentehuis!
Reactie: (k-rel)
28-10-2010, 00:29
Top Hans, zal wel niet helpen, Onno heeft dit ook zien aankomen en zijn kop toen in het zand gestoken, als zijn vrouw of kind nu eens overvallen zou worden (hoop het niet) zal dan het koppie uit het zand komen ?
Reactie: (Qwartje)
28-10-2010, 00:08
Moei bjen, @Hans Stuifbergen.
En breng in vredesnaam je geitenwollen sokken eens naar Noppes, @Sebastiaan.
Gisteren bereikten me verontrustende geluiden vanuit de kantine van het dorpse politiebureau. Het aantal gefrustreerde een- en tweestrepers ondergaat een snellere uitbreiding dan het korps echt nodig heeft. Dè klacht luidt: ‘Te veel protocollen houden te veel petten van de straat. We dweilen go*verd*mme met de kraan open. Thuis, en op verjaardagsfeestjes, worden we met de nek aangekeken. We worden beschouwd als de Nieuwe Watjes. We hebben redelijk in kaart wèlke overvallers wàt flikken. Maar we mogen niet optreden.’
Hebben we dat - tussen het onbenullig twitterverkeer met elkander - in de gaten, leden van de zittende raadsfracties? Hebben we nog wel het besef dat we zijn afgevaardigd door de inwoners? Of wachten we andermaal gelaten af met welk sussend ‘lijstje’ B&W nu weer op de proppen komt?
Neem het voortouw. Laat eens wat kloten zien.
Reactie: (Rob Hoogeveen)
27-10-2010, 22:45
Uit zeer betrouwbare bron vernomen .
Tijd 3.30
Plaats Roodesteen Hoorn
2 groepen liggen op het rode steen te rollenbollen.
Politie niet aanwezig, vermoedelijk bezig met de magnetron maaltijd op het politiebureau.
De portiers van de omringende cafés maken een einde aan de vechtpartij.
Na het bellen arriveert de diender deelt handboeien uit aan de portier en zegt als je deze even doet dan pak ik de andere.
Het gebeurd met grote regelmaat dat de politie in het weekend nachts niet aanwezig is.
Beste Onno we hebben dus een probleem, doe er wat aan.
Reactie: (nomen nescio)
27-10-2010, 22:18
Nog één cijfertje, mag dat?
Het stadhuis staat op 1 (Nieuwe Steen 1 wel te verstaan). :-)
En behandelen in een Overleg Leefbaarheid zoals @Sebas doet is wat mij betreft oké, maar dan wel gestructureerd. Ik heb wel ns zon overleg meegemaakt en daar zouden de honden geen brood van lusten: men vocht elkaar verbaal de zaal uit! Dus wel de wijkagent erbij, dan kan die meteen optreden.
Reactie: (Henk Meester)
27-10-2010, 21:49
Burgelijke moed!?
Ik denk dat mr de politie agent daar weinig mee doet als ik straks op het buro zit omdat ik de jongen die mijn telefoon wilde hebben een setje blauwe ogen heb geslagen.
Nee dan heb ik het weer gedaan...
Want voor eigen rechter spelen mag niet.
Nee, ik zal de inbreker zeggen dat hij betrapt is, koppie thee aanbieden terwijl we samen wachten op de politie...
Reactie: (Wally Ooms)
27-10-2010, 21:38
@Sebastiaan @Onno van Veldhuizen
Sebastiaan, nou doet Hans Stuijfbergen een prachtig pleidooi om de Hoornse burgemeester eens tot meer actie te doen overgaan en te stoppen met die sussende woorden en dan kom jij alweer aanzetten met de politiek, die het op moet pakken (op verstandige wijze, dat dan weer wel), de overlegclubjes zonder taboes moeten vaker bijeen komen en de media moeten volgens jou ook extra hun best doen.
Maar het is toch echt de bedoeling, dat Onno van Veldhuizen, die verantwoordelijkheid draagt voor de veiligheid van de inwoners van Hoorn, zich niet langer verschuilt achter kleffe cijfertjes, maar eens flink de handen uit de mouwen laat steken door de plaatselijke, de regionale en desnoods de landelijke politie. Het gaat allemaal veel te slap. Er wordt teveel geleuterd. Er wordt door de politie teveel geadministreerd en te weinig gesurveilleerd. Te weinig opgetreden ook.
Als criminelen een gewapende overval kunnen plegen en doodgemoedereerd met de fiets kunnen vertrekken in een voor iedereen zichtbare richting, dan is het toch absoluut onbestaanbaar dat de politie dat gajes niet te pakken krijgt.
Er gebeurt van alles aan de verkeerde kant van de scheidslijn en er gebeurt te weinig aan de andere kant. Die onbalans wordt nu duidelijk zichtbaar. En voelbaar.
Het is nu aan Van Veldhuizen aan wie ik zou willen zeggen: Toon dat u macht hebt. Laat zien, dat u Hoorn veilig wilt hebben. Treed op. Dan geven de bewoners wel een cijfertje als over pakweg een jaar de balans kan worden opgemaakt.
Reactie: (Wim Mul)
27-10-2010, 21:37
@ sebas,
Diverse ouders gaan de kinderen in het weekend na het stappen maar ophalen omdat alleen naar huis gaan niet veilig meer is!
De politie staat thans niet echt paraat en komt meestal te laat.
Mogelijk is het een idee om op de gevaarmomenten een extra team stand by te hebben, die van huis uit kunnen uitrukken?
Burgers moeten zonder angst over staat kunnen en willen veilig uit kunnen gaan. De verantwoordelijken voor onze veiligheid zijn nu aan zet voor een veiliger Hoorn. Move !
Reactie: (john)
27-10-2010, 21:21
Volstrekt het verkeerde signaal van onze burgervader. Ik denk dat er meer nodig is, dan wachten tot de daders zijn gepakt. Ik denk aan bijv. cameratoezicht in de binnenstad. En laat ook stadstoezicht de prioriteit maar verleggen. Fietsen op de stoep is nu even minder belangrijk.
Reactie: (horinees)
27-10-2010, 21:21
RTL en de overigen hebben de cijfers inderdaad verkeerd uiteengezet aan de kijkers. Jammer! Het was immers allemaal nog veel slechter! Hoorn kwam er te goed mee weg omdat de domoren Blokker en Zwaag niet meetelden. En weer ging er een zucht van valse verlichting door dat lelijke grijze hok aan de Nieuwe Steen.
Reactie: (tammie)
27-10-2010, 21:13
en zo is het!!helemaal 100 procent mee eens!
jullie moeten hart van nederland eens inschakelen over de ernstig toenemende
criminaliteit in Hoorn,
Volgens mijn man die op een andere afdeling binnen SBS werkzaam is, zou dit voor HVN interressant kunnen zijn!dus ik zou zeggen mail ze en laat ze alle berichten van de afgelopen maanden zien!Misschien dat meneer Onno de problemen dan wel eens serieus gaat nemen!
Reactie: (Sebastiaan)
27-10-2010, 21:09
In juni werd mijn portemonnaie gerold / gestolen in het Winkelcentrum van de Kersenboogerd, vlakbij de VOMAR (bekend vanwege de hangplek van de Antillliaanse hanggroep). Hiervan heb ik uiteraard aangifte gedaan (mede van belang vanwege de verdwenen ID-kaart). In september werd de portemonnaie (zonder de erin aanwezige € 15,00) terug gevonden in de buurt van het Wijkcentrum aan de Brederodegracht. Ik ben benieuwd of deze zakkenrol-gebeurtenis óók in de statistieken terug te vinden is. In ieder geval maak ook ik mij zorgen over de ontwikkelingen die ik in Hoorn zie. Hebben we de afgelopen jaren de prioriteiten verkeerd gesteld? Het is de moeite waard om daar gemeentebreed over te discussiëren, op een goede manier. Niet in de spierballentaal van sommige reaguurders op Telegraaf.nl, op de website van het Dagblad voor West-Friesland en alhier op Hoorngids. Kogels schieten in de benen van mogelijke daders is geen oplossing. Dus ik denk dat het van belang is dat dit onderwerp wordt opgepakt - op verstandige wijze - in de Hoornse politiek, bij de Overleggen Leefbaarheid (zonder taboes) en in de media. En dan gaan we met zijn allen samen werken aan Hoorn als aantrekkelijke stad!