AV Hollandia komt met 31e scholierenveldloop

4-10-2010

HOORN - Op woensdag 13 oktober organiseert AV Hollandia de scholierenveldloop. Het is voor de 31e keer dat het evenement, dat met ingang van de komende editie de naam draagt van Rien Stout, gehouden wordt. De toevoeging van de genoemde naam  aan de veldloop is niet toevallig. Vanaf het allereerste uur is Stout als organisator aan de veldloop voor de schoolgaande jeugd uit Hoorn en omgeving verbonden. Als atletiekliefhebber met een scherp oog voor het belang van lichamelijke oefening is hij er zelfs de bedenker van.

In 2009 vond Stout dat het na dertig keer wel mooi geweest was en in de wetenschap dat er een stel goede opvolgers voor de organisatie  klaarstonden nam hij in het harnas en met een lichtelijk bedroefd hart - dat wel - afscheid van zijn geesteskind. Samen met hem zeiden ook zijn rechterhand Margriet Asjes en microfonist Peter Ursem het evene-ment na jarenlange trouwe dienst vaarwel. Erica Terpstra, toentertijd nog voorzitter van het NOC*NSF, stond erbij, zag het aan en pinkte een traantje weg. Het driemanschap dat er de komende jaren voor zal zorgen dat scholieren uit Hoorn e.o. zich op een woensdagmiddag in oktober uit de naad kunnen lopen bestaat uit Andrea van der Pouw (Fun in Athletics Hoorn), Gerard Berkhout (Sint Nicolaasschool Nibbixwoud) en Mindert Mulder (AV Hollandia). Op pantoffels maar met de helm nog op zijn hoofd houdt Stout voor de loop van dit jaar nog een oogje in het zeil. Vooral waar het gaat om het contact met de gemeente Hoorn, de deelnemende scholen en Boekhandel Stumpel heeft zijn schaduw een positieve uitwerking. Als sponsor, zowel in financiële als in materiële zin, is de boekhandel voor het voortbestaan van de scholierenveldloop van onschatbare waarde.  

Ondanks de wisselingen in de organisatie blijft er bij de uitvoering van de 31e keer van het evenement veel bij het oude. Zo houden de nieuwe bezems het strakke en overzichtelijke chronoloog van de veldloop in stand en ook het direct na de race huldigen van de nummers 1, 2 en 3 van een groep wordt in ere gehouden. Kanttekening daarbij is dat de veldloop voor de kinderen van de basisschoolgroepen 3 t.m. 6 uitsluitend geldt als prestatieloop. Pas vanaf groep 7 staan er medailles en wisselbekers op het spel. De veranderingen die worden inge-voerd zijn vooralsnog aanschouwelijk van aard. Met aanwijsborden - ↑ start en → finish - en een plattegrond van de Blauwe Berg denken Van der Pouw, Berkhout en Mulder deelnemers en toeschouwers te helpen bij hun oriëntatie in het sportpark. Nieuw is ook het fotomoment. Na afloop van hun race kunnen de schoolgroepen zich voor het maken van een foto melden op de set van Manon Tromp. De door haar gemaakte portretten staan daags na de veldloop ter bezichtiging en bestelling op de website van de atletiekvereniging (www.avhollandia.nl). Het prestatiediploma voor de participerende kinderen en het deelnamecertificaat voor de scholen zijn door het driemanschap in een nieuw jasje gestoken.

Vanwege de woningbouwwerkzaam-heden aan de noordzijde van de atletiekbaan is het parkoers dit jaar enigszins verlegd, maar voor wie de haas volgt zal dat geen problemen geven. Zowel de deelnemers als de begeleiders en de toeschouwers wordt aangeraden niet met de auto naar de Blauwe Berg te rijden, maar deze te stallen op de parkeerplaats van het nabijgelegen Runshopping Center aan de Dr. C.J.K. van Aalstweg. Beter nog is het om op de fiets of met de benenwagen naar het terrein van de scholierenveldloop te gaan. - Als Pluvius thuis blijft gaat het er op de 13e oktober als vanouds aan toe op het terrein waar in Hoorn de atletiek het voor het zeggen heeft.  

Reacties
Reactie: (Jan Koelemeij)
4-10-2010, 12:39
Vroeger was de loop altijd op de Draafsingel. Ik heb daar nog wel vaantjes van.

Reactie: (robbie.)
4-10-2010, 11:23
Terecht dat de scholierenveldloop vernoemd is naar Rien Stout.Rien is van onschatbare waarde voor de Hoornse sport,dus niet alleen voor de athletieksport.